Na tadra ni sa vakvuravura na lotu. E vola ko Elia Vesikula Snr
Na tadra ni sa vakavuravura na lotu.
5/10/26
Jesus Quick Fire Message 11.
Ni kaloumana tiko… Na yacaqu… o Elia Vesikula:
Ooq na tadra ni sa vakavuravurataki… na nodra lotu na Kalou Levu ko Jiova…. Na Kalou Levu ko Jisu Karisito…. kei na Kalou Levu na Yalo Tabu. Me ra dokai ka vakarokoroko taki.
E vakaraitaki vei au e dua na vale ni lotu levu e na dua na noda koro.
Niu curu yani e loma ni vale ni lotu…. au raica ni sa sega tu na I dabedabe ni vale ni lotu… ia e ratou sa tuva tu mai e cake e dua na mata qiriqiri vakavuravura…. me ratou sa veivakalasai. Au kila e so vei iratou na qiriqri. Sa duatani tale na I kabakaba e ratou muria mai me ratou curu kina e vale ni lotu.
E ra vakarau tu na lewe ni lotu kina dua na soqo ni marau kei na vakayakavi me ratou veivakalasai na matasere vakavuravura oqo. Me ratou laga sere vakavuravura…(secular music) ka sega ni sere ni lotu e na loma ni vale ni lotu.
E ra vaka jaba dui roka na kena marama ka sa vakarau na soqo me vaka e da dau kila e na noda vei koro se I tikotiko.
Vakayacori kece tu na ka oqo e na loma sara ga ni vale ni lotu.
E dua na marama kilai levu e na noda vanua e cakacaka taka na soqo oqo ka vinakata meu laki vosa kina se meu MC taka na soqo.
Niu yaco yani e ra qai tarova marama meu kakua ni vosa. Niu rai tuga sa tekivu na soqo ka tamela na wa ni vakatagi. Au rogoca ni ra lagata na sere ko “Bau na yanuyanu”
Au sega ni dusi ira na nodra na sere oqo, ia au talanoa taka ga na ka au raica e na tadra oqo…..
E dau vakayagataki e na tadra e so na ka… me dusia tale e dua tale na I balebale ni ka… e dau vakaraitaki. Kena vosa vaka vavalagi na ‘symbolism”
E sa caka sara tu ga e loma ni vale ni lotu na soqo vakavuravura oqo.
Tini ni tadra
Balebale ni Tadra
Na kena I balebale ni tadra oqo ni sa curu kina loma ni lotu na I tovo vakavuravura.
E votu kina vei au e dua na vosa e ra tukuna na Kalou Levu na Yalo Tabu ni vakarau yaco mai na Covid 18 kei na sogosogo… ka vaka oqo.
‘Au sa sogoti vuravura ni ra sa sega ni vakabauta ni sai au ko Jiova….. Au sa sogota na veimata lotu ni ra sa sa vakavuravura taki au’.
E vola ko Joni e na 8:23 na ka e cavuta na Kalou Levu ko Jisu Karisito.
23.A sa kaya vei ira na Kalou Levu ko Jisu Karisitoko. Dou sa lako mai ra; au sa lako mai cake: …dou sa vakavuravura: au sa sega ni vakavuravura.
Oqo e dua tale na tikina mai na nodra otioti ni tukutuku na Kalou Levu na Yalo Tabu… Au na cavuta na kena vakavavalagi kau na vakedewataka vaka viti.
MESSAGE 7
“The sacrilege deserves the betterment and the uplifted, to monopolise the glory and the divine of
THE MOST HIGH”.
Kena Vaka Viti.
Tukutuku naba 7
Na sokalou e dodonu me vakavinaka taki… kei ira na digitaki…. me nodra taucoko kina na lagilagi kei na Va Kalou ni Kalou Sa Cecere Sara.
Sa noqu kerekere me da dikeva mada… vata kei na Kalou Levu na Yalo Tabu na noda so kalou…. me da kakua ni vakavuravura taka tiko na nodra lotu kei na nodra qaravi.
Au na tinia e na vosa ni veivakauqeti, kevaka ko sa kila ni ko vakavuravura taka tiko na lotu me sa mudu…. ni sai koya oqo na ka e ra vinakata na Kalou. Me sa vaka Kalou… (Divine)….na nodra lotu
Au na tinia e na I tatau keitou dau cavuta wasoma.
Kevaka ko sebera ni ciqoma na Kalou Levu ko Jisu Karisito. Oqo na masu mo cavuta.
ENA RAWA NI O CIQOMA NA KALAOU LEVU KO JISU KARISITO ENA GAUNA SARAGA QO ENA MASU OQO.
Turaga Na Kalou Levu ko Jisu Karisito, au gadrevi kemuni…. Au sa dolava na katuba ni noqu bula, kau sa ciqomi kemuni mo ni noqu Turaga… kai Vakabula….. Vinaka vakalevu na nomuni bokoca na noqu ivalavala ca…. . Ni mai lewa mada nai tikotiko vaka Tui nI noqu bula…. Ni mai dabe ena idabedabe se loqi e daulewai kina na noqu bula…. Ni buli au meu yaco me vaka na tamata ko ni vinakata…
Tini na masu.
Mo vakabauta ni sa ciqoma na nomu bula na Kalou Levu ko Jisu Karisito.
Me ra rokovi ka ra dokai tiko na Kalou Levu ko Jiova…. Na Kalou Levu ko Karisito…. Na Kalou Levu na Yalo Tabu.
Elia Vesikula: e na Jesus Quick Fire Message… 11
Tini.
Comments
Post a Comment